Skip to main content

ul. Brzoskwiniowa 26, 45-920 Opole

O nas

Firma Mabet sp. z o.o. powstałą w kwietniu 1997 roku, jako siostrzana samodzielna jednostka firmy Mabet s.r.o z siedzibą w Ostravie w Czeskiej Republice.

Początkowy okres to budowa struktur i rozwój technologii posadzkowych w oparciu o bogate i długoletnie doświadczenie czeskiej siostry.

W roku 1998 firma Mabet s.r.o. w wyniku zawirowań na czeski rynku odsprzedała swoje udziały w polskiej spółce, firmie Prumyslove Podlahy Placek S.A. w Rożnovie pod Radhostem w Czeskiej Republice.

Firma Prumyslove Podlahy Placek S.A. jest producentem systemów żywicznych AST, oraz wykonawcą posadzek przemysłowych. Posiada swoje filie i przedstawicielstwa na Słowacji, Litwie i Bułgarii.

Od początku zasadniczym profilem działalności naszej firmy jest wykonywanie przemysłowych posadzek fibrobetonowych w technologii DST, czyli najpopularniejszych rozwiązań posadzkowych do szeroko rozumianego przemysłu.

Historia
powstania

1997kwiecień

Firma powstałą jako siostrzana jednostka posadzkarskiej firmy Mabet sro z Ostravy . Celem było powiększenie zakresu działania na rynek Polski.


Pierwszą wykonaną posadzką byłą betonowa płyta wykonana w technologii DST o powierzchni ok 1000m² w hali sprzedaży Centrum Budowlanego. Dzisiaj Centrum Budowlane nie istnieje, niema hali, a posadzka jest 😊. Link do Google Maps

1997maj

1998grudzień

Po roku działania na polskim rynku i obiecującym rozwoju, zaczęliśmy szukać większego partnera pozwalającego na szybszy rozwój i poszerzenie zakresu działania. W grudniu 1998 roku udziały firmy Mabet sro. Przejęła czeska spółka akcyjna Prumyslove Podlahy Placek z Rożnova pod Radhostem, tworząc z Panem Piotrem Burzawa obecny skład właścicielski spółki.


Posadzka która rozpoczęliśmy drugie 100.000m² była to posadzka betonowa dla nowo powstałej fabryki Kludi Armaturen w Opolu.

2001lipiec

2006wrzesień

Jak wszyscy wiedzą kawa ma zbawienny wpływ na zdrowie i efektywność. Bez kawy efekty naszej pracy byłyby niezadawalające dla naszych klientów (i Zarządu 😊)


Z uwagi na ciągły rozwój firmy zapadłą decyzja o budowie budynku biurowo magazynowego. Celem było polepszenie funkcjonowania firmy oraz ugruntowanie jej wizerunku jako stabilnej miejscowej firmy.

2008lipiec

2010luty

W zimie 2010 roku zakończyliśmy budowę nowej siedziby. Otwarcie było tak huczne że nie zachowały się zdjęcia.


W 2012 roku podjeliśmy się wykonania największej pojedynczej posadzki betonowej, a żeby było trudniej posadzka była wykonanna w technologii bezspoinowej. Naszym zleceniodawca byłą firma Adamietz sp. z o.o., a inwestorem SELT sp z o.o. z Opola.

2012wrzesień

2017listopad

Drugi milon metrów kwadratowych rozpoczęliśmy wykonaniem posadzki żywicznej w na Pływalni Wodna Nuta w Opolu.


W 2020 roku wraz z firma 5D sp. z o.o. wykonaliśmy posadzkę betonową wraz z posadzka zywiczną dla firmy ESTRA sp. z o.o. z branży automotiv.

2020grudzień