Skip to main content

ul. Brzoskwiniowa 26, 45-920 Opole

Naprawa posadzek

„Nic nie jest wieczne, nawet miłość” , a co dopiero posadzki w halach produkcyjnych czy magazynowych. Ogromny postęp jaki dokonał się w produkcji czy logistyce niestety wyprzedził technologię wykonywania posadzek przemysłowych. Niejednokrotnie posadzki wykonywane kilkanaście lat temu z biegiem czasu zużywają się albo nie wytrzymują zwiększonych obciążeń.

Najczęściej niema potrzeby usuwania istniejącej posadzki i wykonywania nowej, wystarczy naprawić najbardziej zniszczone elementy . Wychodząc naprzeciw tym problemów, proponujemy wykonanie kompleksowych napraw.

Iniekcja cementowa

Najsłabszym elementem każdej posadzki jest jej krawędź. Wyodrębnione pola dylatacyjne zakończone są szczelinami dylatacjami. W sytuacji gdy wykonano za cienką płytę betonową (albo wprowadzono zbyt duże obciążenia), zaprojektowano (lub użyto) zbyt mało stali zbrojeniowej, albo podbudowa pod posadzką osiadła rozpoczyna się proces klawiszowania płyt. Zostaje zerwane połączenie pól dylatacyjnych występujące pod nacięciem i płyty zaczynają się ruszać.

W taki przypadku wykonujemy cementową iniekcję ciśnieniową w celu „podparcia” ruszających się płyt.

Naprawa szczelin dylatacyjnych

Szybki rozwój logistyki na halach magazynowych czy produkcyjnych wymusił coraz szersze wykorzystanie wózków transportu wewnętrznego na twardych kołach o małej średnicy. Dodatkowym elementem jest ciągłe zwiększanie ciężaru wózków z uwagi na konieczność podnoszenia coraz większych ładunków na coraz większe wysokości. Tradycyjna posadzka ma cięte szczeliny dylatacyjne, których krawędzie są narażone na bardzo duże obciążenia które prowadzą do degradacji szczeliny. Zdegradowana szczelina powoduje niszczenie kółek wózków, a skrajnie uniemożliwia ich ruch.

Naprawa polega na frezowaniu szczeliny, wypełnienie jej polimerbetonem o dużej wytrzymałości i krótkim czasie wiązania. Po przeszlifowaniu i odtworzeniu szczeliny dylatacyjnej, przejazd nadaje się do użytku.

Naprawa przejazdów między halami

W przypadku rozbudowy zakładów bardzo często dostawia się nową halę do istniejących. Powoduje to konieczność wykonania przejazdów między halami w miejscach gdzie pierwotnie miało ich nie być. Powstaje sytuacja że w najczęściej używanym miejscu posadzka ma najniższą wytrzymałość. Mamy dwie krawędzie płyt oraz często jedną lub dwie podwaliny. Ilość krawędzi w takim miejscu plus podwaliny które nie mają wytrzymałości powierzchniowej to źródło wielu problemów.

Proponowana przez nas naprawa to przerzucenie przez całą tą strefę „mostu” z blachy stalowej na poduszce z masy cementowej, przymocowanej w taki sposób żeby obie posadzki i podwalina mogły pracować niezależnie. Tak wykonany „most” umożliwia płynny ruch wózków transportowych.

Naprawa powierzchni posadzek

Ostatnią najczęściej występującym problemem posadzek jest degradacja wierzchniej warstwy posadzki. Z najczęściej występujących przyczyn można wymienić błędy wykonawcze, wprowadzenie przez użytkownika niewłaściwych obciążeń mechanicznych lub chemicznych lu po prostu „starość”.

Sposobów na poprawę właściwości użytkowych posadzki jest wiele i zależą one od stopnia degradacji i oczekiwań użytkownika. Najpopularniejsze to:
– Polerowanie posadzki cementowej czy żywicznej
– Wykonanie nowej nawierzchni z systemów żywicznych, po uprzdniej naprawie uszkodzeń
– Ułożenie płytek PV

Każda z metod ma swoje szczególne cechy i ich dobór możliwy jest po konsultacji z nami.

Naprawy posadzki betonowej – co warto wiedzieć?

Budynki przemysłowe są projektowane, budowane i przebudowywane w celu zapewnienia rozwiązań inżynieryjnych dla różnych procesów produkcyjnych. Podłoga, wraz z posadzką stanowiącą jej wykończenie, jest jednym z głównych elementów obiektu budowlanego. Na każdym etapie ich projektowania, budowy i eksploatacji należy dokonać najbardziej odpowiedniego wyboru materiałów. Najlepszym sposobem na określenie przydatności różnych materiałów jest zastosowanie szeroko zakrojonych badań inżynierskich, a następnie wybór właściwego materiału. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiału na posadzki przemysłowe (i inne powierzchnie). Posadzki przemysłowe każdego dnia narażone są na zużycie, dlatego powstają różne rodzaje wad i uszkodzeń posadzki podłoża. Ubytkii pęknięcia na posadzkach przemysłowych są nie tylko estetycznie nieprzyjemne, ale również niebezpieczne. Pośród różnorakich form uszkodzeń można wymienić również: pylenie posadzek i nawierzchni, wykruszone dylatacje, zawilgocenia i zanieczyszczenia lub po prostu niską wytrzymałość mechaniczną. Naprawy posadzek przemysłowych mogą być czasochłonne i kosztowne, ale jest to ważne dla wydajności firmy i zdrowia pracowników. Na szczęście nasze usługi naprawy posadzki mogą przedłużyć żywotność betonu poprzez naprawę uszkodzeń szybko, łatwo i skutecznie. Podłoga jest pierwszym ogniwem w łańcuchu produkcyjnym. Niewielkie pęknięcie lub wadliwa płyta betonowa może doprowadzić do poważnych szkód, dlatego nie warto ryzykować w przypadku tego typu obiektu. Odpowiednio dobrane materiały i dokładne wykonanie gwarantują nie rzucającą się w oczy naprawę, która trwałością dorówna pierwotnym założeniom.

Uszkodzenia posadzki przemysłowej są często niedopuszczalne, ponieważ mogą prowadzić do znacznych strat ekonomicznych z powodu utraty czasu, zmniejszenia produkcji i kosztów naprawy. Jednak najlepszy sposób przywrócenia posadzki do stanu pierwotnego zależy od przyczyny jej uszkodzenia. Jednym z ważniejszych jest ustalenie, czy przyczyna powstania uszkodzeń ustąpiła, czy też działa nadal – np. czy proces osiadania podłoża lub budynku uległ zakończeniu, czy też postępuje w dalszym ciągu.

Nasi eksperci, którzy znają proces układania posadzek przemysłowych, chętnie udzielą fachowych porad dotyczących renowacji tego typu posadzki. Szczególnie przy zastosowaniu przemysłowym istotna jest wysoka nośność i długa żywotność. Wynika to w niemałym stopniu z faktu, że w takich zakładach produkcyjnych używa się wielu substancji chemicznych, a ich składniki są często transportowane przez samochody ciężarowe, wykorzystujące je jako stanowiska przeładunkowe. Jeśli w Twojej firmie znajduje się posadzka przemysłowa, która wymaga naprawy, warto skontaktować się z naszymi specjalistami!

Naprawa posadzki betonowej w praktyce

Opracowaliśmy skuteczny proces konserwacji, który zapewni, że posadzki przemysłowe będą w najlepszych warunkach i będą niezawodne w dłuższej perspektywie. Pomagamy chronić czas pracy, a w rezultacie możesz zmniejszyć koszty. Nasi eksperci oferują profesjonalne doradztwo w zakresie utrzymania posadzki przemysłowej w stanie nienaruszonym i nadającym się do pracy przez długi czas.

Niech podłoga lśni jak nowa, nawet jeśli ma już ponad 20 lat lub została znacznie uszkodzona w wyniku ciągłego użytkowania. Posadzki przemysłowe i magazynowe wymagają specjalistycznego sprzętu i materiałów, ale także regularnej konserwacji. Odnawianie posadzek przemysłowych to inwestycja, która zwraca się wielokrotnie szybciej od wykonania nowej wylewki. Nasi specjaliści oferują kompleksowe usługi renowacji posadzek, które zabezpieczą podłoże przed dalszymi uszkodzeniami i przedłużą jej żywotność.

Naprawa posadzek przemysłowych to złożone zadanie, które wymaga wieloletniego doświadczenia i całkowitego poświęcenia się pracy. Nawet jeśli masz odpowiednią technologię, bez starannego planowania Twoja naprawa nie będzie tak efektowna, jak być powinna. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji i mogą zapewnić doskonałe rozwiązanie dla każdego uszkodzenia betonu, niezależnie od tego, czy jest to uszkodzenie na dużą skalę, czy o niewielkim znaczeniu na wierzchniej warstwie posadzki. Pomożemy wdrożyć kompleksowy program konserwacji, który przedłuży żywotność podłoża betonowego o wiele lat!

Posadzki przemysłowe powinny być konserwowane, aby zapewnić ich długotrwałą funkcjonalność i trwałość. Konserwacja posadzki polega zazwyczaj na okresowej kontroli, czyszczeniu i drobnych naprawach. Najczęstsze problemy związane są ze zużyciem, uszkodzeniami mechanicznymi, pęknięciami lub ubytkami. Aby zapobiec tym problemom i przedłużyć żywotność posadzki, zalecamy regularne zabiegi oparte na analizie stanu powierzchni.