Skip to main content

ul. Brzoskwiniowa 26, 45-920 Opole

Posadzki przemysłowe Kędzierzyn-Koźle – niezawodne posadzki do zadań specjalnych

W środowisku przemysłowym materiały używane do budowy podłóg powinny być w stanie wytrzymać pracę ciężkich maszyn, wózków widłowych i innego ciężkiego sprzętu. Powinny być również odporne na chemikalia, oleje i inne substancje, które mogą je zanieczyścić.

Poznaj naszą
ofertę

Posadzki betonowe Kędzierzyn-Koźle – dlaczego beton to dobry wybór?

Główną zaletą betonowych posadzek przemysłowych jest ich trwałość. Betonowe posadzki przemysłowe są wykonane z wysokowytrzymałej mieszanki betonowej, która została zaprojektowana tak, aby wytrzymać duże obciążenia, oprzeć się uszkodzeniom spowodowanym przez trudne warunki środowiskowe i chronić przed niebezpiecznymi upadkami, dzięki równej powierzchni.

Przemysłowe posadzki betonowe mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań. Przestrzenie, w których są używane najczęściej to:

  • Magazyny – każdy właściciel magazynu czy hali produkcyjnej wie, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej podłogi. Beton jest idealny do magazynów, ponieważ może wytrzymać duże obciążenia i nie będzie wchłaniać wilgoci, która może prowadzić do rozwoju pleśni lub grzyba.
  • Garaże – betonowe podłogi garażowe są popularnymi opcjami, ponieważ zapewniają doskonałą powierzchnię dla pojazdów, rowerów i sprzętu.
  • Sklepy – wiele sklepów detalicznych decyduje się na betonową podłogę, ponieważ zapewnia ona trwałą, długotrwałą powierzchnię, która jest odporna na uszkodzenia wynikające z ciężkiego ruchu.

Realizacje

1

Alternatywa dla betonu – posadzki polimerowe Kędzierzyn-Koźle

W ciągu ostatnich kilku lat podłogi polimerowe pojawiły się jako silna konkurencja w branży podłogowej. Ten nowy rodzaj podłóg znalazł zastosowanie w sektorach przemysłowych. W przeszłości branże te mogły używać do pokrycia swoich podłóg wyłącznie betonu lub produktów na bazie betonu. Jednak wraz z nabierającą w ostatnich latach rozpędu technologią polimerową więcej firm zaczęło stosować powłoki polimerowe do wykonania swoich podłóg.

Główną zaletą stosowania powłok polimerowych jest to, że są one nieabsorbujące, co oznacza, że nie ulegną zniszczeniu na skutek wsiąkania chemikaliów i innych płynów. Powłoka ma również bardzo wysoki stopień trwałości, co zapewnia, że może wytrzymać duże obciążenia, nie łamiąc się i nie pękając z czasem. Powłoka ma również wysoki poziom odporności na ciepło i może wytrzymać ekstremalne temperatury bez uszkodzenia lub pęknięcia.

Powłoki polimerowe są dostępne w różnych kolorach i fakturach, co czyni je idealnymi dla przestrzeni komercyjnych, gdzie ważny jest również aspekt wizualny. Dzięki trwałości doskonale sprawdzą się tam, gdzie jest dużo ruchu pieszego lub gdzie regularnie umieszczane są ciężkie ładunki na jej powierzchni. Powierzchnia nie zarysowuje się łatwo, więc można być spokojnym, jeśli chodzi o czynniki stwarzające ryzyko uszkodzenia podłogi.

1

Naprawa posadzek przemysłowych Kędzierzyn-Koźle

Posadzki przemysłowe są wykonane z różnych rodzajów materiałów, takich jak beton lub mieszanki polimerowe. Materiały te mogą być naprawiane przy użyciu różnych metod w zależności od rodzaju uszkodzenia, które wystąpiło.

Naprawa posadzek przemysłowych to proces, który polega na usunięciu uszkodzonej powierzchni, oczyszczeniu i przygotowaniu luki pod uzupełnienie, a następnie zastąpieniu uszkodzonego miejsca nowym materiałem. Naprawa posadzek przemysłowych jest skutecznym i opłacalnym rozwiązaniem, aby naprawić drobne uszkodzenia, zanim staną się poważne.

Istnieje kilka rodzajów uszkodzeń, które mogą wystąpić na posadzkach przemysłowych:

  • zarysowania i wyżłobienia od wózków widłowych i innych ciężkich urządzeń,
  • ślady spowodowane przez spawanie lub cięcie,
  • wżery powstałe przez rozlane chemikalia i przesiąkanie wilgoci,
  • degradacja spowodowana narażeniem na działanie ostrych chemikaliów, oleju, smaru, wody, światła słonecznego i innych czynników środowiskowych.

Podstawą w naprawie posadzki przemysłowej jest ustalenie, co spowodowało uszkodzenie. Jeśli jest to tylko zużycie powierzchni, możemy być w stanie dokonać naprawy poprzez ponowne wyłożenie podłogi w danym miejscu. W niektórych przypadkach jednak trzeba będzie wymienić całą sekcję podłogi.